Armatura łazienkowa w nowoczesnych łazienkach firmowych

Wprowadzenie armatury do nowoczesnej łazienki firmowej nie jest wcale proste. Zależy nam przecież na tym, aby była zgodna z najnowszą modą. Niestety, nie każdy ma czas na śledzenie tego, co dzieje się w branży wnętrzarskiej. Na szczęście, krótki poradnik pomoże nadrobić zaległości w tej dziedzinie.

Pożegnanie z chromem

Przyglądając się nowym rozwiązaniom można dostrzec przynajmniej kilka rzucających się w oczy zmian. Jedna z najistotniejszych wiąże się z tym, że powoli odchodzi się od chromu. Elementy chromowane na wysoki połysk przez lata dominowały w bateriach łazienkowych. I dziś armatura chromowana ma wielu zwolenników. W sprzedaży pojawiają się jednak także inne rozwiązania, którymi warto się zainteresować. Dziś w cenie jest zarówno patyna, jak i nikiel, pojawiają się elementy wykonane ze złota, a osoby, które nie są w stanie rozstać się z chromem, wybierają przede wszystkim jego szczotkowany odpowiednik. Ci producenci, którzy nadal stawiają na chrom, starają się zresztą zainteresować kupujących przygotowaną przez siebie ofertą w inny sposób. Aby to osiągnąć, oddają do sprzedaży rozwiązania odznaczające się choćby niebanalnymi kształtami.

Luksus w standardzie

Przyglądając się armaturze łazienkowej na armadesi.pl w jej nowoczesnym wydaniu, szybko możemy dostrzec również to, że dziś czymś oczywistym są rozwiązania, które jeszcze nie tak dawno szokowały nas swoją oryginalnością. Tu doskonałym przykładem może być choćby obecność dysz masujących. Te, jeszcze nie tak dawno, były kojarzone przede wszystkim z salonami SPA. Tymczasem dziś można znaleźć je w standardowej ofercie. Hydromasaż staje się tak samo oczywisty, jak możliwość wzięcia kąpieli w wannie. Modne są zresztą nie tylko klasyczne dysze, ale również deszczownice, a nawet instalowane wraz z nimi rozwiązania wykorzystywane podczas terapii światłem.

łazienka z czarną podłogą

Oszczędna forma w pięknym opakowaniu

Innym znakiem rozpoznawczym armatury łazienkowej w nowoczesnym wydaniu jest dążenie jej producentów do minimalizmu. Nie ma już miejsca na rozwiązania, które zajmują przestrzeń, choć w żaden sposób nie jest to uzasadnione. Takie podejście odpowiada zresztą oczekiwaniom samych kupujących. Łazienki są przecież coraz mniejsze, a konieczność sprzątania ich nie musi wcale wiązać się z obowiązkiem spędzania w tych pomieszczeniach kolejnych, długich godzin. To, że armatura łazienkowa jest minimalistyczna, nie oznacza jednak wcale, że nie prezentuje się efektownie. Producenci coraz chętniej wcielają w życie najodważniejsze pomysły zatrudnionych przez siebie projektantów. Możemy więc podziwiać choćby rozwiązania stanowiące połączenie różnych materiałów. W nowoczesnych łazienkach pojawia się szkło, kamień i drewno, a ciekawe zestawienia pasują zarówno do wnętrz minimalistycznych, jak i tych bardziej konwencjonalnych.

Armatura łazienkowa w służbie planecie

Nie sposób mówić o nowoczesnej armaturze łazienkowej bez nawiązania do ochrony środowiska. Woda to cenny zasób. Nawet w naszym kraju jej źródła nie są nieograniczone. O konieczności jej oszczędzania przypominają nam zresztą także wysokie rachunki płacone za jej zużycie. Nic więc dziwnego, że normą stało się już wprowadzanie rozwiązań nie tylko namawiających nas do oszczędzania wody, ale również sprawiających, że czynność ta jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Rozwiązania takie, jak termostat i perlator wydają się coraz bardziej oczywiste. Co ważne, propozycje przyjazne środowisku nie są już tymi, które odstraszają ze względu na swoją wygórowaną cenę. Stały się normą i w taki sposób powinny być też postrzegane.

1 thought on “Armatura łazienkowa w nowoczesnych łazienkach firmowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *