Jak prawidłowo ładować smartfona


ładowanie iphona

Sposób w jaki ładujesz smartfona może mieć wpływ na trwałość baterii. W tym poradniku postaramy się przedstawić kilka wskazówek, które pozwolą zwiększyć ergonomiczność i przedłużyć żywotność ogniw, co ma niebagatelne znaczenie, w przypadku telefonów z niewymienną baterią.

Używaj oryginalnej ładowarki

Najczęstszym błędem jest używanie nieoryginalnej ładowarki, a co jest jeszcze gorsze – używanie ładowarki odbiegającej od specyfikacji producenta. Czasami na bazarach zachwalane nam są ładowarki, dzięki którym szybciej naładujemy smartfona, niestety większe tempo ładowania przekłada się na zwiększenie emisji ciepła, a ogniwa baterii nie znoszą wysokich temperatur, czym wyższa temperatura, tym szybciej ogniwa się zużywają. Zawsze powinniśmy ładować telefon na ładowarce oryginalnej, a jeśli nie mamy takiej pod ręką, należy postarać się, aby była to ładowarka o takich samych parametrach technicznych.

Mądrze korzystaj z PowerBanków

Korzystaj z PowerBanków tylko wtedy, kiedy musisz. Niestety tutaj jest podobnie jak z nieoryginalnymi ładowarkami, jeśli to możliwe używaj PowerBanków o zbliżonych parametrach do oryginalnej ładowarki producenta telefonu. Jeśli kupujesz PowerBank koniecznie zerknij na prąd wyjściowy, jeśli Twój telefon w normalnej specyfikacji ma prąd ładowania 1A, a PowerBank na wyjściu oferuje 2A, niemalże na 100% częste ładowanie za pomocą PowerBanku pogorszy właściwości akumulatora w Twoim smartfonie, inaczej mówiąc bateria szybciej się zestarzeje. Jeśli to możliwe koniecznie zwracaj uwagę na prąd wyjściowy i dobieraj PowerBank pod specyfikację swojego smartfona.

powerbank i smartfon

Unikaj ciepła

Ładując smartfona rośnie temperatura wewnątrz smartfona, niestety każdy stopień więcej skraca żywotność baterii. Ładując smartfona starajmy się zdjąć etui, które może skutecznie zmniejszyć efektywność odprowadzania ciepła. Podczas ładowania należy również unikać intensywnego korzystania ze smartfona np. grania. Warto również zaopatrzyć się w podkładkę chłodzącą, która pozwoli zmniejszyć temperaturę i przedłużyć życie ogniw baterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *