Jak wybrać szafkę pod telewizorSalon to przestrzeń, w której można odpocząć po całym długim dniu pracy. Jest także miejscem do spotkań z bliskimi. Sposobów na spędzanie wolnego czasu jest naprawdę dużo- granie na konsoli, czytanie książek, jedzenie wspólnych posiłków, a nawet zwykłe oglądanie telewizji.

Nikt chyba nie wyobraża sobie życia bez telewizora. Miło jest w wolnym czasie usiąść na wygodnej kanapie i obejrzeć swój ulubiony serial. Aranżując pokój dzienny w pierwszej kolejności wybieramy meble wypoczynkowe, dobieramy ozdoby, jednak najpierw powinniśmy zająć się kwestią odpowiedniego umieszczenia telewizora. Wybór miejsca, w którym stać ma sprzęt jest bardzo ważny dla komfortu oglądania.

Trzeba także odpowiedzieć sobie na pytanie czy telewizor ma być powieszony na ścianie czy jednak potrzebna będzie szafka rtv? Ważne jest to, by ekran  telewizora nie znajdował się naprzeciwko okna, ponieważ odbijające się promienie słoneczne znacznie pogorszą jakość obrazu, a oglądanie niestety nie będzie komfortowe. Kolejną kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę przy rozmieszczaniu w salonie telewizora jest  unikanie tzw. „strefy ruchu”. Telewizor nie powinien znajdować się w miejscu, które trzeba minąć aby wyjść z pokoju. Chyba nikt nie lubi jak podczas oglądania ulubionego filmu inni domownicy krążą przed telewizorem zasłaniając obraz. Chcąc uniknąć właśnie takich sytuacji dobrze jest ustawić telewizor w innym miejscu tak, by nikt nie musiał go omijać. Komfort oglądania będzie w pełni zachowany jeśli telewizor będzie znajdował się naprzeciwko kanapy, na wysokości naszego wzroku.

Zazwyczaj oprócz telewizora w domu jest także dekoder, konsola lub odtwarzacz tv, a dodatkowo pozostają widoczne wystające od sprzętu kable. Aby zachować ład w mieszkaniu należy wybrać odpowiednią szafkę pod tv. Nowoczesne szafki rtv pomieszczą całą elektronikę, której używamy, a nawet będzie można w niej ukryć wszystkie kable. Dodatkowo na szafce można ustawić głośniki i w ten sposób w pełni zrelaksować się słuchając ulubionej muzyki czy oglądając film. W zależności od swoich upodobań do wyboru są różne szafki, dostępne w różnym stylu i pasujące do wielu wnętrz.

Zarówno szafka biała jak i taka w kolorze drewna pasować będzie do salonu urządzonego w stylu skandynawskim i minimalistycznym. Ciekawym pomysłem jest wybór szafki w kolorze białym połączonym z drewnianymi elementami. Drewno zawsze ociepla wnętrze i nadaje pomieszczeniu przytulności. W stylu nowoczesnym dobrym rozwiązaniem może okazać się szafka podświetlana lampkami led, to one nadają pomieszczeniu klimatu i tworzą romantyczny nastrój idealny na romantyczne wieczory filmowe ze swoją drugą połówką.

Jasne meble optycznie powiększają wnętrze, dlatego świetnie sprawdzą się w małych wnętrzach, typu kawalerkach czy wąskich pomieszczeniach. Niektórych mogą zainteresować także klasyczne komody na czterech nogach. Taka szafka formą powinna pasować do reszty mebli. Do wyboru mogą być modele o masywnych nogach, a także takie delikatniejsze szafki pod tv z wieloma szufladami, w których można pomieścić sprzęt rtv.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *