Jak zadbać o smartfon?


smartfonik

Urządzenia mobilne cechują się ograniczoną odpornością na uszkodzenia, jest to zrozumiałe, trudno by producenci urządzeń produkowali super wytrzymałe i egzystujące przez całe lata smartfony, takim podejściem znacząco obcięliby swoje wpływy ze sprzedaży, zatem na rynku mamy smartfony, które tylko na papierze są wytrzymałe, przy zetknięciu z betonem czy upadkiem na ekran ostrych przedmiotów, praktycznie urządzenie jest bez szans.

Powstaje pytanie czy jest jakiś sposób, żeby poprawić bezpieczeństwo i przedłużyć życie smartfona?

Szkło hartowane

Szkło hartowane jest pierwszym akcesorium, które można wykorzystać do poprawy bezpieczeństwa. Po założeniu, ekran urządzenia jest dużo lepiej chroniony. Najlepsze na rynku szkła hartowane, o indeksie twardości wynoszącym 9H potrafią wiele wytrzymać, nawet zarysowania ostrymi narzędziami. Niektóre szkła hartowane posiadają elementy konstrukcyjne, które dodatkowo zwiększają poziom ochrony, do tych elementów należą zaokrąglone krawędzie 3D, które lepiej chronią boki smartfona, ważny jest też proces produkcji szkła, najlepsze są tworzone w oparciu o złożony proces technologiczny, w którym stosuje się na przykład wielowarstwową konstrukcję, w celu poprawienia i tak już wysokiej absorpcji uderzeń. Wybór szkła ochronnego nie jest prosty, ale jeśli szukasz solidnego i sprawdzonego rozwiązania koniecznie zerknij na ofertę sklepu internetowego moVear.

Etui na telefon

Kolejnym akcesorium zwiększającym bezpieczeństwo jest etui na telefon. Najczęściej spotkać można etui silikonowe, które chroni plecki urządzenia. Tego typu etui jest w stanie skutecznie ochronić tył smartfona przed zadrapaniami, co więcej, w przypadku posiadania “śliskiego smartfona” pozwoli pewniej uchwycić smartfon i zredukować niemalże do zera możliwość wyślizgnięcia się smartfona z dłoni. Jest to rozwiązanie bardzo dobre szczególnie dla dużych gabarytowo urządzeń, które ciężko utrzymać w dłoni. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że należy wybierać etui, które w minimalnym stopniu zwiększają gabaryty urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *