Komputer do CS:GO – co powinien mieć?

CS GO to jedna z najbardziej popularnych gier komputerowych typu strzelanka polegająca na wcieleniu się w rolę terrorystów bądź antyterrorystów, zlikwidowaniu przeciwników i osiągnięciu zamierzonego celu. To gra sławna na cały świat, posiadająca tysiące zwolenników, która od lat istnieje w sprzedaży. Z biegiem czasu była ona udoskonalana i zmieniana dlatego obecnie jej uruchomienie na komputerze wymaga posiadania odpowiednich parametrów na komputerze.

Każdy gracz chce żeby jego gra działała bez szwanku bo przecież nie ma nic gorszego jak podczas ważnej akcji komputer nie nadąża za zmianą obrazu, a niestety w takich grach jak w CS można się z takim zjawiskiem spotkać. W tym przypadku nie komputer należy winić, to monitor jest odpowiedzialny za przepływ obrazu i w takim przypadku jest zbyt słaby i nie nadąża tak szybko  wyświetlać klatek obrazu z gier w danej sekundzie.  Do gier komputerowych warto używać monitorów z odświeżeniem obrazu 144 Hz. Przyjęło się wśród graczy, że adekwatnym monitorem do gry w CS GO jest monitor o 144 Hz co umożliwia wyświetlanie obrazu gry w 144 klatkach na sekundę. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza jeżeli gra osiąga cały czas tak wysoką wydajność i się ona nie obniża.  Ogólnie przyjętą zasadą przez graczy jest posiadanie monitora 144 Hz gdzie komputer jest w stanie wyświetlić 300 klatek na sekundę.

W przypadku gry CS GO najważniejszymi elementami komputera przeznaczonego do grania w tą grę jest procesor i pamięć RAM, które tak naprawdę stanowią podstawę do prawidłowej pracy komputera i liczbę wyświetlanych klatek na sekundę. Karta graficzna w przypadku CS nie musi być bardzo mocna, nie odgrywa ona aż tak istotnego znaczenia. Jednak oczywistym jest, że jeśli oczekujemy wyświetlenia największej ilości klatek to należy zachować niezbędną wartość, dlatego polecanymi modelami może być – Nvidia GeForce GTX 1660 Ti .

sitting on gaming chair

Duży nacisk jeżeli chodzi o wybór prawidłowych elementów komputera przystosowanych do grania w CS GO kładzie się na procesor, bowiem jego rola jest jedną z decydujących- im lepszej jakości będzie tym sprawniej będzie praca przebiegała. Najbardziej polecanymi modelami są np. Core i9-9900K, Core i7-9700K lub Core i5-9600K. Konkurencją dla Intela będą również polecane coraz bardziej  Ryzen 7 2700X, Ryzen 7 2700, Ryzen 5 2600X oraz Ryzen 5 2600.

Jeżeli chodzi o pamięć RAM to trzeba się liczyć, że wartością minimalną jest 8 GB ale wystarczające już w pełni 16 GB do tego warto zainwestować w kości z zegarem ustawionym na 2666MHz a nawet więcej z pewnością zaowocuje w wydajności sprzętu.

Przydatną wskazówką jest zainstalowanie systemu operacyjnego i gry CS: GO na dysku SSD, dzięki której znacznie skróci się czas ładowania. Podstawą do codziennego działania będzie również na pewno porządna myszka z podkładką, klawiatura i solidne słuchawki, dzięki którym dużo sprawniej i bardziej komfortowo będzie się grało.

Wpis przygotowany przez pracowników Optima MD – firmy świadczącej kompleksowe usługi w zakresie naprawy komputerów, laptopów, drukarek i innego sprzętu peryferyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *