Darmowy program do rozliczania pitówKażda osoba fizyczna, po uzyskaniu przychodu, zostaje zobowiązana do wykazania go w corocznym rozliczeniu podatkowym. Ze względu na to, że podatki są odprowadzane na bieżąco, jest to procedura kontrolna, a nie wzywająca do zapłaty, przynajmniej nie od razu. Wtedy na każdego obywatela spada to niezrozumiałe i ciężkie zadanie podsumowania i rozliczenia się używając z reguły formularza PIT-37. Nawet w roku 2019, gdzie urzędy same się tym zajmują, obowiązek sprawdzenia, czy wszystko się zgadza, nadal ciąży na obywatelu. Zabiera to niestety sporo cennego czasu i energii, a dodatkowo wzbudza stres i zdenerwowanie, bo ludzie często obawiają się, że popełnią błędy i mogą z tego powstać problemy, a to wiąże się z jeszcze większym stresem i stratą czasu.

Koniec problemów

Tutaj z pomocą przychodzi program PIT Format. Jest on stworzony zgodnie z założeniem, aby każdy użytkownik, zarówno doświadczony w wypełnianiu tego rodzaju dokumentów, jak i początkujący, który właśnie zabiera się za wypełnienie swojego pierwszego PIT-a, mógł bez problemu się w nim odnaleźć. Dlatego zaraz po jego uruchomieniu wyskakuje możliwość wybrania opcji dla siebie, czy program ma prowadzić użytkownika krok po kroku, czy pozwolić na swobodniejsze korzystanie. Bez względu, jaka opcja zostanie wybrana, przejrzystość i czytelność tego programu sprawi, że wypełnianie PIT-a przestanie kojarzyć się z bardzo trudną czynnością, a będzie z krótką pracą domową, która nie jest zbyt problematyczna.

Co ważniejsze, program PIT Format ułatwia wiele czynności, które byłyby niemożliwe bądź trudne w wykonaniu przy składaniu deklaracji w formie papierowej. Bez problemu można dodawać przychody z wielu źródeł takich jak praca etatowa, prowadzenie działalności gospodarczej, najem mieszkania czy też jego sprzedaż a nawet przychody z giełdy. Dodatkowo z łatwością można ująć wszelkie ulgi podatkowe, nie zważając, czy to ulga prorodzinna, wydatki na rehabilitację lub inne. Po rozliczeniu pozwala też na wybranie, do jakiej organizacji zostanie przesłany 1% podatku, jeżeli nie będzie nadpłaty.

Istnieje też wersja komercyjna programu, PIT Format BIURO, stosowana przez liczne profesjonalne biura rachunkowe w całej Polsce. Z pomocą tego programu księgowi pomagają rozliczyć się firmom jak i osobom indywidualnym.

Dostępność

Firma stara się rozwijać program jak to tylko możliwe i robi wszystko, aby odpowiadał współczesnym standardom. Dla niektórych użytkowników pobieranie i instalacja programu nie jest wygodna, dlatego PIT Format jest dostępny nie tylko jako wersja do pobrania, lecz można z niego swobodnie korzystać także na stronie internetowej www.pit-format.pl. Co więcej, strona jest też dostępna do użytku ze smartfonów i tabletów, więc można wypełnić deklarację nawet, jeśli nie posiada się komputera. Pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie: Czy korzystanie z programu coś kosztuje? To jest w tym wszystkim najlepsze, program pomimo swojej przystępności i włożonej w niego pracy, jest w pełni darmowy! Każdy obywatel może wejść na stronę i uzupełnić PIT-a!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *