Jaki program do testowania smartfona


apki

Posiadasz smartfona, chciałbyś skorzystać z oprogramowania, które będzie w stanie wskazać mocne i słabe strony Twojego urządzenia? Na rynku oprogramowania znajdziemy mnóstwo programów do testowania podzespołów smartfona i samego systemu operacyjnego. Benchmarki – bo tak nazywają się tego typu softy stosowane są również w recenzjach przez duże portale, aby pokazać wyniki i jednocześnie odnieść je do konkurencyjnych urządzeń. Którą aplikację do testowania wybrać? Która będzie najlepsza?

Antutu Benchmark

Zdecydowanie jedną z najpopularniejszych jest Antutu Benchmark, którą można pobrać z oficjalnego sklepu Google Play.

Antutu jest bezpłatną aplikacją, z której korzysta już ponad 100 milionów użytkowników, dzięki niej przetestujemy niemalże każdy element telefonu i systemu, pozyskamy informacje na temat wydajności procesora, które zostaną zobrazowane punktami, w formie liczbowej i na wykresach, przetestujemy pamięć operacyjną, jej szybkość, czasy dostępu. Zamontowana pamięć zwykle idealnie obrazuje jakość zakupionego urządzenia. Tanie modele telefonów przeważnie nie powalają na kolana i wydajność operacji na pamięci RAM nie jest zbyt wielka.

W Antutu przetestujemy również procesor graficzny tzw. GPU, dowiemy się również jak sprawna jest pamięć wewnętrzna, gdzie producenci często też oszczędzają na niej, szczególnie w tańszych modelach smartfonów. Dzięki Antutu poznamy mocne i słabe strony smartfona.

3D Mark

Inną aplikacją do testowania jest 3D Mark znanej firmy Futuremark. Jest to benchmark dedykowany dla graczy. Dzięki aplikacji 3DMark – The Gamer’s Benchmark przetestujemy możliwości procesora graficznego GPU oraz zamontowanej jednostki CPU. Aplikacja pozwoli nam również w prosty sposób odnieść uzyskane wyniki do innych, dzięki czemu będziemy mogli ocenić jakość naszego urządzenia – może być to przydatne podczas odsprzedaży telefonu. Często wystawiając telefon na sprzedaż udostępnia się dodatkowe zrzuty ekranu z wynikami, aby zachęcić potencjalnych kupujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *